Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Side Paketi

Kesin Hareketli

Side Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Side
23 Eyl 2018 Pazar
Antalya-Side turu birinci gününde, bu güzel beldeyi keşfetmeye Side Antik Kenti’nden başlayabilirsiniz. Kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz bu antik kentin girişindeki Büyük Kapı, aynı zamanda şehrin ana kapısıdır. Her ne kadar asfaltlama çalışmaları sırasında hasar görse de hala ihtişamı ile ayakta durmakta. Hemen kapının girişinde ayrıca Vespasianus Çeşmesi’de bulunmaktadır. Side Müzesi, bu ihtişamlı kapının hemen yanında bulunuyor.  Eskiden agora hamamı olarak kullanılıyormuş. Geniş bahçesi ile birlikte müzede Hellenistik, Roma ve Bizans devirlerine tarihlenen çeşitli tarihi eserler sergilenmekte.  Hepsi birbirinde özel hepsi birbirinde güzel tarihi eserler. Sizi bu zamandan alıp eski yaşama götürüyor. Müzenin hemen karşısında Büyük Agora bulunuyor. Büyük kapıdan içeri girdiğinizde sizi hemen yolun solunda özel mimarisi ile Side Antik Tiyatrosu karşılıyor. 20 bin seyirci alabilecek büyüklükte inşa edilen Side Tiyatrosu diğer Roma tiyatroları gibi dağ yamacına değil, kemerli mekanlar üzerine kurulmuştur. Buda Mimarlık tarihi açısından önemini arttırıyor. Bir ara açık kilise olarak da kullanılan bu mekanda bulunmak ayrı bir keyif. Tiyatrodan çıkıp biraz ilerledikten sonra yol ikiye ayrılıyor. Sol tarafta tiyatronun hemen yanındaki yolu takip ederseniz kumsala doğru yol alıyorsunuz. Tabi kumsala ulaşmak için önce tarihi kalıntılar arasından güzel bir yürüyüş yapmanız lazım. Tiyatronun önünden düz devam ederseniz de çarşıya doğru ilerliyorsunuz.  Bu ana cadde bugün alışveriş merkezi halini almış durumdadır. Eski Side evlerini görmek isterseniz çarşının ara sokaklarında bu güzel yapıları inceleyebilirsiniz. Yoğun geçen gezinin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
2. Gün
Side
24 Eyl 2018 Pazartesi
Antalya-Side turu ikinci gününde, beldenin en ilginç turistik noktalarından biri olan Titreyen Gölü ziyaret edebilirsiniz. İçinde karabataktan Pekin Ördeği’ne kadar çok sayıda kuşu barındıran Titreyen Göl 3000 metrekarelik küçük bir alana sahiptir. Hafif rüzgâr esintisinde su yüzeyinde titrek bir görüntü oluştuğu için göle bu isim verilmiştir. Ancak gölün ilginç bir de hikâyesi var… Efsaneye göre gölün yakınlarında oturan ve kuşları, ördekleri besleyen yaşlı bir balıkçı yaşarmış. Kuşlar ne zaman yaşlı balıkçıyı görse kanatlarını çırparak balıkçıya doğru gelirmiş. Bir gün gölde avlanan avcılar göldeki ördekleri vurmuş. Bunun üzerine yaşlı balıkçı avcıların üzerine yürüyüp avcıları avlanmaktan vazgeçirmeye çalışmış. Avcılar yaşlı adamı itip, vurdukları ördekleri suyun üzerinden toplamaya başlamış. Bu sırada sağ kalan ördekler hep birlikte havalanıp kanatlarıyla bir hortum oluşturmuş ve avcıları kaçırmış. O günden sonra göl hep titremeye başlamış. Bu titremeyi o yörede yaşayan insanlar, kuşların yaşlı balıkçıya ağlaması olarak yorumluyorlar. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
3. Gün
Side >> İstanbul
25 Eyl 2018 Salı
Antalya-Side turu üçüncü gününde, ilçenin turistik noktalarını keşfetmeye devam edebilirsiniz. Bunun için rotanızı Manavgat Şelalesi’ne çevirmenizi tavsiye ederiz. Antalya’nın gezilmesi gereken yerlerinden birisi olan Manavgat Şelalesi yıl boyunca yerli-yabancı turistlerin gözde noktalarından biridir. Her mevsim bol suyu olan Manavgat Çayı, üzerindeki 3-4 metre yükseklikteki falezlerden aşağıya süzülerek harika bir görüntü oluşturan Manavgat Şelalesi özellikle genişliği ile de nadide şelalelerden biridir. Side’de buluna Manavgat Şelalesi’nin en geniş yeri tam 180 metre! Şelale, kanallar ve setlerle düzenlenerek güzel bir mesire yeri haline getirilmiştir. Kökleri ve dalları suya uzanan çınar ağaçlarının gölgesindeki mesire yerinde, sert katmanlardan hızla düşen yeşil suyu, suyun içinde direnen ağaçları, yer yer oluşan küçük anaforları izleyebileceğiniz, suyun sesini dinleyebileceğiniz lokantalar, seyir terasları, çay bahçeleri var. Yazın sıcak günlerinde suyun serinliği ve şelalenin sesi eşliğinde bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Büyük Şelale'ye gelmeden, Manavgat'tan 2 kilometre sonra, sağa Küçük Şelale yolu ayrılıyor. Yoldan 1 kilometre içeride, çayın Küçük Şelale bölümü karşınıza çıkıyor. Büyük şelaleye göre daha küçük bir yükseltiden dökülen küçük şelale çevresi de bir mesire yeri haline getirilmiştir. Aynı doğal görünümün bulunduğu, biraz daha sakin olan küçük şelalede de vakit geçirebilirsiniz, burada lokanta ve çay bahçesi bulunuyor. Doğa ile iç içe olma fırsatı yakaladığını bu ziyaretinin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit