Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Olympos Paketi

Olympos Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Olympos
21 Tem 2018 Cumartesi
Olimpos turu birinci gününde, bölgeye gelen her turist gibi siz de ilk olarak Olimpos Antik Kenti’ni keşfederek tatilinize başlayabilirsiniz. Bu muazzam güzellikteki antik kentin kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte, M.Ö. 168-78 yıllarında basılan Likya Konfederasyon sikkelerinde adı geçmektedir. İktisadi bir birlik olan Likya Konfederasyonu konseyinde, Olimpos’un üç oy hakkı olduğu bilinmektedir. Tarihçilere göre, M.Ö. 80 yılında Zenniketes isimli Kilikyalı bir korsan tarafından ele geçirilen kent, 78 yılında Romalılar tarafından alınmıştır. Haçlı Seferleri sırasında Venedik, Ceneviz ve Rodos şövalyelerinin istilasına uğrayan Olimpos, 15. Yüzyılda Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır. Orta Çağ’dan sonra yakın zamana kadar Türk yerleşimin olmadığı kent sadece göçerler tarafından kışla olarak kullanılmıştır. Tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olimpos, denize açılan ve ortasından Akçay deresinin aktığı bir vadi içine kuruludur. Su kanalları, surlar, lahit mezarlar gibi kente ait pek çok kalıntı görülebilir. Antik çağlarda nehir kenarlarına yapılan duvarlarla kanal haline getirilen nehirden gemiler de geçebilmekteydi. Ayrıca ören yeri girişinden antik kentin kalıntıları arasında yaklaşık 1,5 kilometre yürüyerek Olimpos sahiline ulaşabilirsiniz. Antik kenti keşfettikten sonra burada bulunan plajda deniz ve güneşin keyfini çıkarmayı es geçmeyin. Bu muhteşem yerde geçirdiğiniz vaktin ardından günün kalan kısmında Olimpos merkezine dönebilir, zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
2. Gün
Olympos
22 Tem 2018 Pazar
Olimpos turu ikinci gününde, beldeyi keşfetmeye Çıralı bölgesinden devam edebilirsiniz. Olimpos Antik Kenti’nin doğusunda yer alan Çıralı yerleşimine, Olimpos Antik Kenti sahilinden 300 metre doğuya yürünerek ya da Antalya-Kaş karayolu üzerindeki Çıralı yol ayrımından 11 kilometre sonra ulaşılabilirsiniz. Caretta Carettaların yumurta bıraktığı muhteşem Çıralı kumsalı, bölgenin eşsiz sahillerinden biridir. Pek çok endemik bitkinin yaşadığı sahil kumulları ve bölge doğal sit alanıdır. Çıralı'da ayrıca doğal yapıyı bozmayacak yapıda pek çok pansiyon ve yeme-içme tesisleri bulunmaktadır. Bu bölgede dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Güneşin batmasına yakın rotanızı doğal bir yanartaşın bulunduğu Khimaira’ya çevirebilirsiniz. Bir Lykya kenti olan Khimaira’da, antikçağlardan bu yana hiç sönmeden yanan ateş, bir doğal gaz kaynağının çatlaklardan yeryüzüne çıkmasıyla oluşuyor. Eskiden daha güçlü olan ateş, zamanla küçük ama çok sayıda aleve dönüşmüştür. Gündüz saatlerinde belli belirsiz olan alevleri akşam saatlerinde izlemek daha etkileyici olmaktadır. Bu nedenle buraya akşam gelmenizi öneriyoruz. Ören yeri girişinden yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşten sonra bu yanar taşların olduğu tepeye ulaşılmaktadır. Burada en popüler aktivite yanartaş üzerinde sucuk pişirmektir. Siz de gitmeden önce yanınıza sucuk ve ekmek almayı unutmayın. Khimaira ve çevresinde zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
3. Gün
Olympos >> İstanbul
23 Tem 2018 Pazartesi
Olimpos turu üçüncü gününde, ilk olarak güzel bir yürüyüş gerçekleştirebileceğiniz Olimpos sahiline gidebilirsiniz. Ardından rotanızı beldenin önemli turistik noktalarından biri olan Beydağları Sahil Milli Parkı’na çevirebilirsiniz. Antalya’nın batı kıyıları boyunca uzanan, Beydağları’nın sahile kadar inen sıralarını ve Olimpos'u da içine alan Milli Park, kuzeyde Antalya Yeni Liman, güneydoğuda Finike ile sınırlanmaktadır. Kemer, Kumluca ilçelerini de kapsayan Milli Parkta doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi değerleri ile mutlaka görülmesi gereken noktalardan biridir. Burada doğa ile iç içe olabilir, yeşillikler içinde güzel bir yürüyüş ya da piknik yapabilirsiniz. Beydağları Sahil Milli Parkı’nda geçirdiğiniz vaktin ardından masmavi denizi ile dikkat çeken Ceneviz Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Olimpos’a 5 kilometre mesafede yer alır tekne turlarının uğrak yerlerinden biri olan Ceneviz Koyu yeşil ve mavi ile çevrili muhteşem bir noktadır. Tabiat Ana’nın her köşesini özenerek yarattığı bakir doğası, güneşin tertemiz sulara yansıması ve daha birçok güzellikleri gözler önüne seren koy, ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor adeta. Ceneviz Koyu, çam ve meşe ağaçlarının denizle buluştuğu muhteşem bir doğa harikasıdır. Burada denizin keyfini doyasıya çıkarın. Bu ziyaretin de ardından günün kalan kısmında zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.  
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
  • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
  • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
  • Tüm kişisel harcamalarınız
Önemli
  • Uçak kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
  • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit