Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Kemer Paketi

Kesin Hareketli

Kemer Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Kemer
10 Eyl 2018 Pazartesi
Antalya-Kemer turu birinci gününde, bu güzel beldeyi keşfetmeye Phaselis Antik Kenti’nden başlayabilirsiniz. Milattan önce 2. yüzyılda inşa edilen Phaselis Antik Kenti, Kemer’in bölgenin en ünlü antik şehirlerinden biridir. Bu antik kente yalnızca deniz yolu ile ulaşılabilir, Rodoslular’ın kolonisi olarak kurulmuştur. Birçok yapı antik kentte hala ayakta durmaya devam ediyor. Antik tiyatro, Helenistik mimarinin özelliklerini taşır ve 2000 kişilik kapasiteye sahiptir ve muhteşem bir deniz manzarası vardır. Su altından çıkartılan ve 6. yüzyıla ait olduğu düşünülen koku şişesi Phaselis Antik Kenti’nden çıkarılan en eski eserdir. Phaselis’in kuzeyinde ise Idyros Antik Kenti bulunur. Bölgenin tarihe tanıklık etmiş, Bizans dönemine ait kalıntıların yer aldığı bu antik kent önemli alanlardan biridir. Bu gezinin ardından hem güneşleneceğiniz hem de yorgunluğunuzu atacağınız güzel bir plajda deniz keyfine ne dersiniz? Bunun için rotanızı merkezde bulunan Ayışığı Plajı’na çevirebilirsiniz. Kemer yat marinasının arka tarafında hilal biçiminde bir koyda yer alan Ayışığı plajı, altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile Kemer'in en güzel plajlarından birisidir. Günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
2. Gün
Kemer
11 Eyl 2018 Salı
Antalya-Kemer turu ikinci gününde, beldenin en turistik noktalarından biri olan Beldibi Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Antalya-Kemer sahil yolunun yaklaşık 40. kilometresinde Çamdağ tünelinin hemen çıkışında yer alan bir kaya altı sığınağıdır. Denize yüz metre uzaklıktaki mağarayı yıl içinde çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Aşağı ve yukarı mağara olarak ikiye ayrılan mağarada sığınaklar yer alır. Bu sığınakların duvarlarındaki dağ keçisi, geyik gibi hayvan resimleri görülmeye değer niteliktedir. Tarihin izlerini taşıyan bu mağaranın hem doğal güzelliği hem de tarihi yüzü hayranlık bırakmaktadır. Doğal tahribatla büyük ölçüde zarar gördüğünden içindeki dolgu tabakaları yağmur suları ve rüzgârla sürüklenerek akıp gitmiştir. Beldibi Mağarası, Antalya bölgesinin ikinci önemli Prehistorik merkezidir. Burada tümü Mezolitik kültürleri içeren 6 tabaka tespit edilmiştir. Yerli ve yabancı turistlere devamlı açık olan bir arkeolojik SİT alanıdır. Beldibi Mağarası'nda bulunan malzemelerle Mezolitik Çağ'ın, seramikli ve seramiksiz bölümleri en güzel biçimde tanınmaktadır. Burası çakmaktaşı gereçlerin yanı sıra, çanak-çömlek parçaları ve özellikle aşı boyası ile kayalar üzerine yapılmış yaban keçisi ve benzeri hayvan figürleri ile ilgi çekicidir. Buluntular arasında, beyaz kalker ve deniz hayvanı kabukları, katkılı hamurdan iyi fırınlanmamış çanak çömlek parçaları, dar ağızlı kaplar ve çeşitli biçimli tutamaklarda vardır. Beldibi Mağarası'nda yaşayan toplulukların avcı ve toplayıcı oldukları, ancak çevrelerindeki yabani tahılları orak-bıçaklarla topladıkları, ele geçen diğer bulgulara bağlı olarak söyleyebilmek mümkündür. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
3. Gün
Kemer
12 Eyl 2018 Çarşamba
Antalya-Kemer turu üçüncü gününde, sualtı dünyasını keşfetmek adına rotanızı Paris Batığına çevirebilirsiniz. Antalya-Kemer yakınlarında 1917 yılında batan Paris 2 adlı Fransız gemisi, dünyanın günümüzde en iyi 100 batığı arasında yer almaktadır. Topla, bir Türk zabiti olan Mustafa Ertuğrul tarafından batırılmıştır ve dünyadaki ayı zamanda en iyi dalış bölgesi olarak birçok uluslararası dergilerde yer almıştır. Arkadaşlarınızla birlikte Antalya tatilinizde bir dalış planlıyorsanız kesinlikle bu Paris Batığı olmalıdır. Kemer Yat Limanı’nın batık, 1,5 km kadar açığında bulunur. Paris Batığı’nın etkisinden bölgede dalış yapanlar uzun süre kurtulamıyor. Paris Batığı, büyüleyici bir sualtı yolculuğudur, sizi farklı bir atmosfere götürecektir. Bu ziyaretin ardından Selçuklu Av Köşkü’nü ziyaret edebilirsiniz. Selçuklu Av Köşkü’nün 1230-1248 yılları arasında yapıldığı tahin edilmektedir. Antalya’nın sayısız mekânlarından birisidir. Antalya-Kumluca karayolundan gidildiğinde hemen Kemer ilçesinin girişinde bulunur. Bölgedeki tek Selçuklu yapısı bu köşktür. Tekelioğlu Beyliği’nin aynı zamanda bayrağındaki altıgen yıldız kabartması taş merdiven de oldukça dikkat çeker. Sonrasında Kemer merkeze dönebilir, burada serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
4. Gün
Kemer
13 Eyl 2018 Perşembe
Antalya-Kemer turu dördüncü gününde, beldenin en önemli turistik noktalarından biri olan Göynük Kanyonu’na gidebilir, burada eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Bu doğa harikasını Kemer’de görülmesi gereken yerler değil, dünyada görülmesi gereken yerler listenize bile ekleyebilirsiniz. Kanyona maceranıza Jeep veya ATV araçları ile kat edebileceğiniz adrenalin dolu bir etapla başlanıyor. Devamındaki dağ yolunda 2-3 km’lik trekking yürüyüşünüz boyunca ise bir çok doğal gölet ve havuz manzarası ziyaretçilere eşlik ediyor. Kanyona giden bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotası arasında olan Likya yolunun önemli bir parçasıdır. Kanyonun girişinde doğal göletin buz gibi suyunda yüzerek serinleyebilir, isterseniz de kayaları tırmanarak şelalenin huzur veren fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bu eğlenceli  gezinin ardından serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.  
5. Gün
Kemer >> İstanbul
14 Eyl 2018 Cuma
Antalya-Kemer turu beşinci gününde, gezilmesi gereken noktalardan biri olan Molla Deliği Mağarası’nı ziyaret ederek turunuza başlayabilirsiniz. Molla Deliği Mağarası, Kemer’in doğal mağaralarından biridir. Tahtalı Dağı’nın doğusunda yer alır. Turistler tarafından yıl içerisinde çokça ziyaret edilir. 4 saatlik Kuzdere ve Beycik’den yapacağınız yürüyüşle Molla Deliği Mağarası’na ulaşabilirsiniz. Mağaranın sonuna turistlerin hiçbiri ulaşamamıştır. Mağaranın sonunda bir gölet olduğu söylenir. Söylenenler doğru mu bilinmez ama ziyaretçiler etkili bir yolculuk olarak dikkat çekiyor. Sonrasında Sultanini Mağarasını keşfedebilirsiniz. Turizm açısından oldukça önemli olan bu mağara, Yukarı Çamarası ve Narlıgedik köyleri arasında bulunuyor. 348 metre toplamda uzunluğundaki mağaranın en derin noktası 32 metre aşağısıdır. Bu mağaraya ilk yolculuk yaptığınızda dar bir ağızdan geçiş bekliyor. Ancak gerçek mağara boşluğuna biraz daha ilerledikçe ulaşılıyor. Sırtlanini Mağarası 5-6 bölümden oluşmaktadır ve tüm salona bağlı odaları sarkıt ve dikitler süsler ve size bu mağara değişik bir gün yaşatmaya hazırdır. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Herşey Dahil Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit