Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Kalkan Paketi

Kalkan Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Kalkan
21 Tem 2018 Cumartesi
Antalya-Kaş/Kalkan turu birinci gününde, bu güzel beldeyi meşhur Kaputaş Plajı ile keşfetmeye başlayın. Şüphesiz Kaputaş Plajı Akdeniz'in mükemmel plajlarından biridir. Kumsalı kum ve çakıl olsa da dünyanın en çekici plajları arasına girmeyi başarmıştır. Kaş ve Kalkan'ın arasında olup, Kalkan ile mesafesi 7 kilometredir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Kaputaş Plajı, Akdeniz bölgesinde bulunmasından dolayı fazlasıyla bilinmektedir. Bu plajda yüzmenin ayrı bir keyfi vardır. Kaputaş Plajı'nda bir de mağara bulunmaktadır. İsmi Mavi Mağara olarak bilinen bu yer bir zamanlar fokları ağırlarmış içinde. Karadan kesinlikle ulaşılamayacağından tekne turlarıyla ziyaret edilir. Günün devamında rotanızı Phellos Antik Kenti’ne çevirebilirsiniz. Çok fazla kalıntısı bulunmayan antik şehrin, sahip olduğu doğal manzara kesinlikle görülmeye değerdir. Phellos'un nekropolisinde birçok kaya mezarı bulunmaktadır. Kaya mezarlarının yanı sıra lahitler de görmek mümkündür. Lahitler ve kaya mezarları üzerinde göze çarpan tasvirler göreceğiniz detaylar arasındadır. Aynı zamanda bu antik kentin tam karşısında bulunan Antiphellos Antik Kenti de görülmesi gereken özel yerlerden biridir. Antiphellos Antik Kenti Phellos'a göre zengin bir kalıntı topluluğuna sahiptir. Bu ziyaretlerin ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
2. Gün
Kalkan
22 Tem 2018 Pazar
Antalya-Kaş/Kalkan turu ikinci gününde, beldenin en turistik noktalarından biri olan Kyaneai Antik Kenti ziyareti ile gezinize başlayabilirsiniz. Burası, Kaş'ın doğasına eşlik eden tarihi alanlarından biridir. Çok fazla bilinmeyen bir köşe olsa da sağlam kalıntılarıyla keşfedebileceğiniz güzel bir noktadır. Kyaneai Antik Kenti, Kaş'a 30 kilometre uzaklıkta olmakla birlikte, Demre'ye sadece 20 kilometrelik bir mesafede yer alır. Kentin kimler tarafından ve ne zaman kurulduğu hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır. Fakat kitabesindeki bilgiye göre M.Ö. 4. yüzyılda kurulduğu bilinmektedir. Kyaneai'nin kalıntıları arasında sur duvarları, kütüphane, hamam, sarnıçlar, nekropolis ve tiyatro görülmeye değer niteliktedir. Sonrasında rotanızı Çukurbağ Yarımadası’na çevirebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin adresi olan ve Kaş’a 6 kilometre uzaklıkta yer alan Çukurbağ Yarımadası, her iki kıyısında butik otel, villa ve lüks tesislerin bulunduğu bir bölgedir. Geceleri çok az ışık olduğundan yıldızları seyretmek için ideal bir yerdir. Lüks tekne ve yatların mola vermek için tercih ettikleri dingin ve berrak koyları ile huzurlu bir tatil alternatif sunan yarımada ile Kalkan’a giden yol arasında da doğal bir liman olan Bucak Denizi ve yeni bir marina da bulunuyor. Günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
3. Gün
Kalkan
23 Tem 2018 Pazartesi
Antalya-Kaş/Kalkan turu üçüncü gününde, saklı bir cenneti andıran Meis Adası’na doğru yol alın. Yunanistan‘ın ana karaya en uzak adalarından biri olan ve yalnızca 400 kişinin yaşadığı Meis Adası’na, dünyayla en önemli bağlantısı olan Kaş’tan kalkan feribotlarla yaklaşık 20 dakikalık deniz yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Adadaki tek yerleşim yeri olan ve Megisti ya da Meis olarak anılan Kastellorizo’dan hatırı sayılır adalı, her cuma günü kurulan yerel Kaş pazarını ziyarete geliyor. Şövalyelerden sonra sırasıyla Mısır, Napoli ve 1512’de Osmanlı egemenliğine girerek, 1947’de Yunanistan’a verilmiştir. Oscar ödüllü Mediterraneo filmi ile adını duyuran ada, özellikle sakin bir gün geçirmek isteyen turistlerin ilgi odağı halindedir. Yeşil pasaportla vizesiz ya da Schengen Vizesi ile ziyaret edilebilen adadan Rodos ve diğer Yunan adalarına uğrayan feribotlar kalkıyor ve küçük uçaklar için bir de hava limanı bulunuyor. Meis Adası o kadar güzel ki; tüm gününüzü burada geçirebilirsiniz. 
4. Gün
Kalkan >> İstanbul
24 Tem 2018 Salı
Antalya-Kaş/Kalkan turu dördüncü gününde, Kalkan beldesini keşfetmeye ne dersiniz? Kalkan, Kaş’a 20 kilometre mesafede yer alan şirin bir ilçedir. Son yıllarda İngiliz turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tatil merkezi doğallığını korumayı başarması nedeniyle de tercih ediliyor. Şahane bir plajı çevreleyen Kalkan’ın liman, çarşı ve plajları mutlaka gezmeniz gereken önemli noktalardır. Kalkan’dan ayrıldıktan sonra rotanızı İnce Burun’un arkasında yer alan ve Kalkan’a 2 kilometre uzaklıkta olan Güvercinlik Deniz Mağarası’na çevirebilirsiniz. Burada Güvercin Mağarası adı verilen ikinci bir deniz mağarası daha vardır. İçinde yüzlerce güvercin yuvasının bulunduğu bu mağaranın girişi çok dar olduğu için ancak yüzerek girilebilir. Mağaranın içinden küçük bir yeraltı deresi denize karışmaktadır. Günün devamın’da Xanthos Antik Kenti’ni keşfetmelisiniz. Kaş’ın en büyük antik kenti olan ve Kınık’ın Eşen Çayı kenarındaki bir tepede yer alan Xanthos Antik Kenti, Likçe yazıtlarda adı Arnna olarak geçen ve arkeolojik önemi yanında halkının bağımsızlık tutkusu ile de ünlü bir kent. Xanthosluların Pers ve Roma iç savaşlarında kuşatıldıklarında toplu intihar saldırılarında bulundukları biliniyor. Fethiye-Kaş karayolunun yetmişinci kilometresinde yer alan ve Likya uygarlığının en eski yerleşim yeri olan Xanthos’un geçmişi, MÖ. 7. yüzyıla dek uzanıyor. Dikme lahitler, ev tipi mezarlar, anıtlar, kabartmalar ile Likçe’nin en önemli belgesi niteliğindeki Yazıtlı Dikme Mezar’ın bulunduğu kent, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olmakla birlikte buradan çıkarılan pek çok eser British Museum’da sergileniyor. Bu ziyaretin de ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.  
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
  • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
  • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
  • Tüm kişisel harcamalarınız
Önemli
  • Uçak kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
  • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit