Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Berlin Paketi

Berlin Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Berlin
21 Tem 2018 Cumartesi
Berlin turu birinci günü hemen başlıyor, zira uçuş süresi oldukça kısa. Yine de, yorgunluğunuzu atmanız ve şehri daha yakından tanımanız için, Grunewald Ormanı’nda bir gezintiye çıkmanızı öneriyoruz. Berlin’in en büyük yüzölçümüne sahip yeşil alanı olan Grunewald Ormanı, bisikletle veya atla gezilebiliyor. Günün geri kalanını Museum Island’da geçirebilirsiniz. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Müze Adası, isminden de anlaşılabileceği gibi Berlin’in en büyük ve en görkemli 5 müzesine ev sahipliği yapıyor.
2. Gün
Berlin
22 Tem 2018 Pazar
Berlin turu ikinci gününde güne Mauer Park’ında alışveriş yaparak başlamanızı tavsiye ederiz. El üretimi eşyalar ve ikinci el ürünler bulabileceğiniz bu pazar, Avrupa’nın en büyük bit pazarlarından biri ve giyeceklerden mobilyalara, yiyeceklerden hatıra eşyalara kadar çok sayıda ürün içeriyor. Günün geri kalanında, meşhur Berlin Duvarı’nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 1990 yılında yıkılmış olsa da, Berlin Duvarı’nın çoğu bölümü bir tarihi anıt olarak muhafaza ediliyor ve sizi yakın geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.
3. Gün
Berlin
23 Tem 2018 Pazartesi
Berlin turu üçüncü gününe, biraz daha alışveriş yaparak başlayabilirsiniz. Hedefleriniz Markthalle IX ve KaDeWe olabilir. Markthalle IX, 19. yüzyıldan bu yana kurulan bir pazar ve özellikle şarküteri seçenekleriyle dikkat çekiyor. Taptaze meyveler ve çok değişik peynir çeşitleri için en uygun adres burası. KaDeWe ise, oldukça lüks mağazalara ev sahipliği yapan tarihi bir bina, ancak oldukça uygun fiyatlar sunuyor.
4. Gün
Berlin
24 Tem 2018 Salı
Berlin turu dördüncü gününde, biraz daha müze ziyareti yapmaya ne dersiniz? Güne, Berlin’in merkezinde bir bisiklet turu yaparak başlamanızı öneririz. Reichstag’da başlayıp, Brandenburg’u ve Soykırım Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Günün geri kalanını ise Bauhaus Müzesi’nde tamamlamanızı öneririz. Bauhaus arşivlerine ev sahipliği yapan müze, özellikle mimari stillerle ilgilenen ziyaretçilere hitap ediyor.
5. Gün
Berlin
25 Tem 2018 Çarşamba
Berlin turu beşinci gününde, Berliner Dom’u ziyaret edebilirsiniz. Berliner Dom, Berlinde yer alan bir katedral. Büyük, ve etkileyici bir yapı olarak Berlinde en çok dikkat çeken yapılardan biri. Bu katedrali, gezmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Berliner Dom içerisinde bulunan uzun bir merdiven var. O merdivenleri tırmanarak en tepeye çıkmanız halinde oldukça Bütün Berlin ayaklarınızın altında oluyor.
6. Gün
Berlin
26 Tem 2018 Perşembe
Berlin turu altıncı gününde, Pergamonmuseum, yani Bergama Müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bergama Müzesi, 3 bölümden oluşuyor. Bu bölümler; Klasik Antik Çağlar Koleksiyonu, Eski Yakın Doğu Müzesi ve İslam Sanatı Müzesi. Bu 3 müzede pek çok döneme ait çeşit çeşit eser bulunuyor. Ayrıca müze içerisinde Zeus Sunağı oldukta etkileyici olduğunu belirtmek gerekiyor.
7. Gün
Berlin
27 Tem 2018 Cuma
Berlin turu yedinci gününde, Bode Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Almanya'nın başkenti Berlin'de Müzeler Adası denilen bölgede bulunan ve tarihi koruma altında olan bir binada yer alan Bode Müzesi’nin yapımı 1904 yılında tamamlanmıştır. 1997'de bakım için kapanan müze 2006 yılında yeniden ziyarete açılmıştır. Müzede; heykeller, Bizans sanatı, madeni paralar ve madalyalar gibi tarihi eserler sergilenmektedir.
8. Gün
Berlin >> İstanbul
28 Tem 2018 Cumartesi
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Fiyatlara dahil olan hizmetler
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit