Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Alanya Paketi

Kesin Hareketli

Alanya Paketi
* Bu bir tur programı olmayıp, pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.


1. Gün
İstanbul >> Alanya
23 Eyl 2018 Pazar
Antalya-Alanya turu birinci gününde, bu güzel beldeyi keşfetmeye hemen merkezde yer alan Alanya Kalesi’nden başlayabilirsiniz. Alanya Kalesi günümüzde varlığını sürdüren tek Selçuklu kalesidir ve bölgenin simge yapılarından biri olarak dikkat çeker. 1225 yılında Roma Kale kalıntılarının yerine Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yeni bir kale yaptırılmıştır. 83 kule ve 140 burca sahip, üç sıra surlarla çevrili olan kale bütün olarak iç ve dış kale bölümlerinden oluşur. Aya Yorgi Kilisesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Akşabe Sultan Türbesi Selçuklu Hamamı, Arasta, Bedesten, Sitti Zeynep Türbesi, Sultan Alaaddin Sarayı, irili ufaklı sarnıçlar, deniz feneri ve zindandan oluşan kale bir tarih hazinesidir. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından rotanızı Kızıl Kule’ye çevirebilirsiniz. Adını alt ve üst kısımlardaki kesme taşlardan alan Kızıl Kule 1226 yılında yapılmıştır. Bugün bile sapasağlam ayakta duran kulenin doğu cephesi ile batı cephesi arasındaki oturduğu yerin konumu nedeniyle, 2 metrelik bir yükseklik farkı vardır. Sekizgen şeklindeki kule beş katlıdır. Zemin katın ortasından yukarı doğru, beşinci kata kadar yükselen bir bölüm bulunmaktadır. Su sarnıcı görevini üstlenen bu bölüm kulenin omurgası durumundadır. Zemin kat etnografik müze olarak hizmet vermektedir. Burada geçirdiğiniz güzel anların ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
2. Gün
Alanya
24 Eyl 2018 Pazartesi
Antalya-Alanya turu ikinci gününde, beldenin en turistik noktalarından biri olan Damlataş Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Alanya’da görülmesi gereken birçok mağara bulunuyor. Bunların en görkemlisi ve en meşhuru ise tabii ki Damlataş Mağarası. İçerdeki hava sıcaklığının yaz-kış 23.3 derecede sabit olmasının ve %98 nem oranının etkisiyle yağmur sularının tavandaki yarık ve boşluklardan akarak damla damla birikmesi sonucu oluşan mağara, deniz kıyısında yer almakta ve Alanya’ya sadece 1 km uzaklıktadır. Mağaranın keşfi ise 1948 yılında Alanya İskelesi’nin yapımı sırasında tamamen tesadüfü şekilde olmuştur. Göremeden tatilinizi sonlandırmamanız gereken Damlataş Mağarası, koruma altına alınmış ender bir doğa harikasıdır. Ayrıca, solunum rahatsızlığı olan kişiler için Damlataş Mağarası’nın oldukça şifalı olduğu iddia ediliyor. 15.000 yılda oluştuğu düşünülen ve boyları 15 metreye kadar ulaşabilen sarkıtların, solunum yolu rahatsızlığı çeken astım ve bronşit hastalarına iyi geldiği, doktorların ve kimyagerlerin çeşitli araştırmalarıyla tespit edilmiştir. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından Alara Kalesi’ni görmenizi tavsiye ederiz. 1232 yılında Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından dik bir tepe üzerine inşa ettirilen Alara Kalesi‘nin girişindeki 120 basamaklı koridor ve kalenin üzerine kurulduğu kayaların içinden geçen tüneller, tarihi yapının en dikkat çeken noktalarından. Kalenin tepeden görülen muhteşem manzarasını izlemek isteyenleri ise zorlu bir yol bekliyor. Bu ziyaretin de ardından günün kalan kısmında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. 
3. Gün
Alanya >> İstanbul
25 Eyl 2018 Salı
Antalya-Alanya turu üçüncü gününde, beldenin en ünlü plajlarından biri olan Damlataş Plajı, nam-ı diğer Kleopatra Plajı’nda deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarın. Denizi ve plajı tamamen kum olan mavi bayraklı bu plajda yüzmek size harika hissettirecektir. Sırtını yarımadanın eteklerine dayayan kumsalın biraz ilerisinde ise iri taşlardan oluşan Kleopatra Koyu yer almaktadır. Efsaneye göre Mısır kraliçesi Kleopatra Akdeniz'e çıktığı bir seferde bu koyda denize girmiştir. Uzun bir yüzme parkuruna sahip olan plaj ve koy suyunun berraklığıyla anılır. Ziyaretçiler plaja giriş için herhangi bir ücret ödemezken aldıkları hizmet karşılığında ücret öderler. Ayrıca Damlataş Plajı, arkeoloji müzesine 326 metre, Damlataş Mağarası'na ise 350 metre uzaklıktadır. Tarihi yarımadada yer alan Alanya Kalesi'ne de çok yakındır. Burada geçirdiğiniz vaktin ardından Leartis-Learti diğer bir adı ile Mahmutlar Harabeleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Büyük ören ya da büyük kilise diye de adlandırılan bu yer ilçenin kıyı boylarındaki irili ufaklı tepelerin yamaçlarında kurulmuştur. İlçe merkezine 22 kilometre uzaklıktaki kentte kiliseler, hamamlar, sarnıçlar, iskân merkezleri, küçük bir stadyum tiyatro, sütunlu caddeler ve tapınaklar mevcuttur. Burada tarihi bir serüvene çıkabilir, sonrasında ise Alanya merkeze dönüp, burada kalan vaktinizi değerlendirebilirsiniz. 
Fiyatlara dahil olan hizmetler
 • Self Catering Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyatlara dahil olmayan hizmetler
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
Önemli
 • Uçak kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan Onurair sorumlu değildir.

Peşin Fiyata 3+3 Taksit
Peşin Fiyata 6 Taksit
Peşin Fiyata 5 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3 Taksit
Peşin Fiyata 3+3 Taksit